Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UEFA dożywotnio wykluczyła sędziego

Europejska Federacja Piłkarska (UEFA) ogłosiła, że postanowiła dożywotnio wykluczyć ukraińskiego sędziego Olega Orechowa z udziału w profesjonalnych zawodach piłkarskich w związku z naruszeniem przepisów dyscyplinarnych Federacji.

Organ kontrolno-dyscyplinarny UEFA podjął decyzję o dożywotniej dyskwalifikacji sędziego po zapoznaniu się z informacjami uzyskanymi od niemieckich organów ścigania, które prowadzą postępowanie w sprawie przypadków ustawiania wyników spotkań piłkarskich, nielegalnego hazardu i korupcji. W związku z uwikłaniem w ten proceder, Orechow został już w lutym 2010 roku tymczasowo zawieszony na 30 dni.

Ukraiński sędzia oskarżony jest o złamanie przepisów dotyczących lojalności i uczciwości przewidzianych przez artykuł 5 Regulaminu Dyscyplinarnego obowiązującego członków Federacji. Od decyzji Orechowi przysługuje odwołanie w ciągu 3 dni od daty otrzymania uzasadnienia decyzji.

Zarówno postępowanie UEFA, jak i podjęte kroki dyscyplinarne, są niezależne od dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę w Bochum, która zajmuje się sprawą korupcyjnego procederu w profesjonalnych rozgrywkach piłkarskich o zasięgu międzynarodowym.


Źródło: uefa.com (18.03.2010)

 

do góry