Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza kobieta-oficer skazana za korupcję

Czandigarh. Pierwszy raz w historii indyjskich sił zbrojnych, emerytowana kobieta-oficer została skazana na rok pozbawienia wolności w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze oraz degradację. Dziennik "India Times" donosi, że kara ta jest wynikiem uznania jej przez wojskowy sąd winną korupcji.

Major Dimple Singla odeszła do rezerwy w 2007 roku. Wcześniej, służąc w armii jako sędzia wojskowy, została oskarżona o przyjęcie w 2004 roku 10 tysięcy rupii łapówki w zamian za ulgowe potraktowanie podsądnego.

Jak poinformowała gazeta, postawiono jej także zarzut naruszenia przepisów porządkowych i dyscypliny poprzez sugerowanie podsądnemu Havildarowi Chandranowi, którego adwokata powinien wybrać przed rozprawą przed sądem wojskowym w 2006 roku.

Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku, Singla została przetransportowana do aresztu. Jej proces trwał niemal 2 lata  i 11 miesięcy. Sąd w swoim werdykcie oparł się na dowodach i zeznaniach świadków przedstawionych przez prokuraturę, uznając zeznania świadków obrony za niespójne i niewiarygodne.

Źródło: timesofindia.indiatimes.com (5.03.2010)

do góry