Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcyjne „panettone”

Brazylijski federalny sąd apelacyjny (Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości – TSJ), który 11 lutego 2010 roku wysłał gubernatora Okręgu Federalnego, José Roberto Arrudę do więzienia, ma zamiar postawić mu zarzut popełnienia innego przestępstwa – wprowadzenia w błąd przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, ponieważ usiłował wręczyć łapówkę jednemu ze świadków.

Tym razem TSJ będzie musiał wystąpić z prośbą o pozwolenie do Zgromadzenia Ustawodawczego (CLDF), które zgodnie z przepisami konstytucji oraz statutem Okręgu Generalnego jest niezbędne.

Pozwolenia takiego nie uzyskano, aby skazać Arruda 11 lutego, ponieważ sędziowie TSJ zadecydowali, że gubernator narażał śledztwo na działania korupcyjne i konieczne było jego szybkie odseparowanie.

Arruda jest obecnie oskarżony przez prokuratora okręgowego o używanie fałszywych dokumentów, co ma dowieść, że pieniądze które przyjął od whistleblowera Duvala Barbosa, zostały spożytkowane na zakup „małych podarunków” podczas akcji świątecznej.

Małe podarki to ciasta – panettones, które jak twierdzi Arruda, rozdał ubogim. Prokuratura podaje, że gubernator przedstawił cztery rachunki na pieniądze, które według niego otrzymał od Barbosy.

Źródło: brazzilmag.com (10.03.2010)
 

do góry