Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Indonezja ponownie najbardziej ogarnięta korupcją

Indonezja, gwiazda wśród wschodzących gospodarek azjatyckich, została uznana za najbardziej skorumpowaną spośród 16 głównych rynków inwestycyjnych Azji i Pacyfiku. Takie wnioski płyną z opublikowanego na początku marca raportu, przygotowanego przez Instytut Konsultingu ds. Ryzyka Politycznego i Gospodarczego (Political and Economic Risk Consultancy Ltd. - PERC).

Jak twierdzą autorzy raportu, wraz z korupcją powszechną na wszystkich szczeblach, dążenie prezydenta Susilo Bambanga Yudhoyono do walki z tą patologią zostało pohamowane przez upolitycznienie kwestii przez osoby przestraszone podejmowanymi przez niego działaniami.

Indonezja otrzymała wynik 9,07 w 10 – punktowej skali, uzyskując tym samym miano najbardziej skorumpowanego kraju, spośród wszystkich ujętych w badaniu za 2010 rok.

Na drugim miejscu w raporcie umieszczona została Kambodża, za nią kolejno Wietnam, Filipiny, Tajlandia, Indie, Chiny, Malezja, Tajwan, Korea Południowa, Makao, Japonia, Stany Zjednoczone, Hongkong, Australia oraz, uchodzący w badaniu za najmniej skorumpowany kraj – Singapur.

Źródło: khaleejtimes.com (3.03.2010)
 

 

 

 

 

 

do góry