Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Moja historia”

Specjalna komisja śledcza powołana przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa, w celu zbadania szeregu spraw korupcyjnych, szykuje się do wezwania pierwszych świadków i podejrzanych, poinformował w poniedziałek Rafik Natsheh.

Komisja została utworzona po tym, jak były członek wywiadu Fahmi Shabanej, który odpowiadał za wydział antykorupcyjny w Palestyńskiej Generalnej Służbie Wywiadu na Zachodnim Brzegu, zdemaskował kilka spraw wskazujących na udział czołowych palestyńskich oficjeli w procederach korupcyjnych zarówno na tle seksualnym jak i finansowym.

Informacje ujawnione przez Shabaneha wstrząsnęły całym światem arabskim. Jest to bowiem pierwszy raz w historii, kiedy wysoki rangą przedstawiciel służb bezpieczeństwa wysuwa takie zarzuty przeciwko tak ważnym urzędnikom.

Shabaneh uruchomił stronę internetową hekayaty.com, co w języku arabskim oznacza “moja historia”. Na łamach tej strony co tydzień umieszcza nowe informacje o kolejnych sprawach korupcyjnych, z udziałem najważniejszych urzędników.

Źródło: jpost.com (09.03.2010)

 

do góry