Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja ze stręczycielstwem w tle

Ghinedu Ehiem, Nigeryjczyk śpiewający w elitarnym chórze występującym w Bazylice św. Piotra w Watykanie został usunięty po tym jak centro-lewicowa gazeta La Repubblica doniosła w środę, że zajmował się stręczycielstwem mężczyzn, włączając w to seminarzystów.

Ehiem  działał w porozumieniu z Angelo Balduccim, byłym członkiem zarządy włoskiego departamentu zamówień publicznych, który był aresztowany w zeszłym miesiącu w związku z zarzutami korupcyjnymi.

Wiadomości te wypłynęły w związku z szeroko zakrojonym śledztwem, dotyczącym przyznawania kontraktów na roboty publiczne przez włoską agencję bezpieczeństwa cywilnego.  Balducci, konsultant Watykanu do spraw głównych projektów konstrukcyjnych, jest jedną z 4 osób zatrzymanych w ramach śledztwa, które zachwiało także pozycję szefa agencji bezpieczeństwa Guido Bertolaso.

Balducci, który jest żonaty i ma dwójkę dzieci oświadczył, że jest niewinny. Jego prawnik Franco Copii, mający na swoim koncie takie osiągnięcia jak obrona byłego premiera Giulio Andreottiego przed zarzutami  o związki z mafią, powiedział agencji prasowej, że zamieszczenie fragmentów rozmów, które nie dotyczą bezpośrednio sprawy korupcyjnej, jest czymś, czego gazeta powinna się wstydzić. Dodał, że Balducci śmiał się z tego, co zarzuca mu prasa.

Źródło: nytimes.com (05.03.2010)

do góry