Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyrektor Siemensa ma już dość sądu

Berlin. Niemieccy prokuratorzy ukarali grzywną Heinricha von Pierea, byłego dyrektora Siemens AG, co jest pokłosiem głośnego skandalu korupcyjnego. Wysokość kary nie została ujawniona. O sprawie donosi "Business Week "na swojej stronie internetowej.

Von Pierea, przewodniczącego rady nadzorczej Siemensa w latach 1992-2005, oskarżono wcześniej o to, że jako przełożony świadomie naruszył swoje obowiązki kontrolne.

W oddzielnej ugodzie, zawartej przez 9 byłych dyrektorów Siemensa, w tym i von Pierea, zgodził się on na zwrócenie firmie 5 milionów euro. Porozumienie zostało zawarte po tym, jak obecna dyrekcja zagroziła wniesieniem powództwa za brak dostatecznego nadzoru ze strony byłego kierownictwa, co w konsekwencji doprowadziło do wybuchu skandalu, u podnóża którego leżało zabezpieczanie kontraktów za pomocą łapówek.

Mimo, że afera wyszła na jaw w 2006 roku, dopiero w 2008 wewnętrzna kontrola Siemensa znalazła dowody na nadużycia w fabryce. Wkrótce po tym, Siemens zgodził się zapłacić grzywny sięgające miliarda dolarów nałożone przez władze Niemiec i USA.

Źródło: businessweek.co (3.03.2010)

 

 


 
 

 

do góry