Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Początki reform Janukowycza

Nowowybrany prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał 26 lutego 2010 roku pakiet ustaw mających zainicjować gospodarcze reformy oraz walkę z biedą i korupcją.

„Właśnie podpisałem ustawę mającą posłużyć zwalczaniu biedy. Obiecałem wyborcom, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, by przywrócić sprawiedliwość w tych trudnych dla naszego kraju czasach, by podnieść zarobki i emerytury. I dziś uczyniłem ten krok.  Była to pierwsza ustawa, jaką podpisałem”, oświadczył prezydent Janukowycz.

Jak napisał na swojej stronie internetowej dziennik RIA Novosti, druga podpisana ustawa ma na celu uruchomienie reform strukturalnych, które umożliwią zbudowanie na Ukrainie prężnej gospodarki, zaś trzecia obrała za cel korupcję.

W opinii prezydenta stanowią one 3 pierwsze kroki ku radykalnej przebudowie mechanizmów funkcjonowania państwa. Podkreślił także, że podpisy złożone przez niego pod ustawami stanowią element wypełnienia złożonych przez niego w kampanii obietnic wyborczych. By jednak wejść w życie, ustawy muszą jeszcze zostać oficjalnie opublikowane.


Źródło: rian.ru (26.02.2010)

do góry