Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Droga służba zdrowia

Opublikowano 2.03.2010

oprac. Wydział Informacji Antykorupcyjnej DP CBA

 

Izraelski onkolog, doctor Arie Finger został skazany wczoraj na 6 miesięcy robót publicznych, po tym jak uznano go winnym wykorzystywania pacjentów, nadwyrężenia zaufania i przyjmowania łapówek.

Sędzia sądu okręgowego w Tel Avivie Rachel Greenberg ukarała Fingera także grzywną w wysokości 75 tysięcy NIS i zarządziła, że następne 20 tysięcy Finger będzie musiał przekazać jako rekompensatę swoim pacjentom.

Finger został skazany za przyjmowanie od pacjentów tysięcy szekli, w zamian za preferencyjne traktowanie podczas ich pobytów w szpitalu Ichlov w Tel Avivie oraz Beilinson w Petah Tikva.

Część z pacjentów płaciła, aby dostać się do grupy testowej, dzięki czemu otrzymywali oni za darmo nowe drogie leki. Inni byli przez Fingera kierowani na płatne leczenie w jego prywatnej klinice w Bnei Brak.

Pacjenci obecni przy ogłaszaniu wyroku są nim rozczarowani. “Niektórzy ludzie nie mogą sobie pozwolić na łapówki, w związku z tym nie otrzymają stosowanego leczenia”, powiedziała Naomi Skolnike, jedna z pacjentek. „Ta kara, to w ogóle nie jest kara” - dodała.

Minister Zdrowia zwołał komisję dyscyplinarną, która rozpatrzy wyrok Fingera, co oznacza, że póki co zachowuje on swoją licencję i może prowadzić praktykę lekarską.

Źródło: haaretz.com (01.03.2010)
 

do góry