Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kosztowne egzaminy w prokuraturze

Peruwiańska komisja prawna ogłosiła w czwartek, że w związku z oskarżeniem o korupcję w procesie rekrutacji, zawiesza konkurs ogłoszony w celu zapełnienia wakatów w Najwyższym Biurze Prokuratorskim.

Narodowa Rada Sędziowska (CNM) zadecydowała, że ostatni etap konkursu – rozmowy indywidualne, zostanie odroczony. Spowodowane jest to podejrzeniem, że jeden z członków komitetu zajmującego się rekrutacją - Anaya, zasugerował jednemu z aplikantów, iż będzie wspierał jego kandydaturę, jeśli ten dostarczy mu „finansowej motywacji”.

CNM w oświadczeniu wydanym w czwartek poinformowała, że Anaya zrezygnował ze stanowiska w komitecie ds. rekrutacji. Carlos Mansilla dodał również, że CNM rozważa możliwość postawienia zarzutów Anayi.

Oskarżenia o nieprawidłowości w procesie rekrutacji pojawiały się już wcześniej. Avellino Guillén, prokurator krajowy słynący z surowości powiedział,  że planował zrezygnować ze stanowiska w ministerstwie zajmującym się obroną legalności oraz praw człowieka po tym, jak nie zaliczył egzaminu niezbędnego do otrzymania posady w Najwyższym Biurze Prokuratorskim.

Guillén stwierdził, że CNM nie wprowadziła regulacji odnośnie ponownego podejścia do egzaminu oraz, że wpływ na decyzję o jego negatywnym wyniku miał członek partii Aprista,  z której wywodzi się obecny prezydent Alan García.

 
Źródło: peruviantimes.com (24.02.2010)
 

do góry