Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja przed szczytem G8 we Włoszech

11.02.2010 Rzym. Angelo Balducci, który przewodniczył komitetowi prac publicznych związanemu z Ministerstwem Infrastruktury, wraz z dwoma innymi podejrzanymi został aresztowany 10 lutego bieżącego roku przez włoską policję. Sprawa dotyczy kontraktów wartych 327 milionów euro, zawieranych podczas organizacji zeszłorocznego spotkania G8.

Początkowo spotkanie miało odbyć się na Maddalenie, gdzie prowadzono projekt przekształcania dawnych terenów wojskowych w luksusowy kurort wyposażony m.in. w hotel wart 75 milionów euro. Jednak w związku z trzęsieniem ziemi, w akcie solidarności z jego ofiarami ,na 3 miesiące przed szczytem G8 premier Włoch Silvio Berlusconi zadecydował, że zostanie on przeniesiony do L’Aquili, a przedsięwzięcie na Maddalenie pozostało niedokończone.Decyzję o aresztowaniu Balducciego śledczy podjęli po zapoznaniu się ze stenogramami podsłuchów, jakie zostały założone w ramach innego śledztwa dotyczącego korupcji przy zamówieniach publicznych.

Zawarte w nich informacje dają podstawy do przypuszczeń, że nie wszystkie transakcje zawarte w związku z modernizacją terenów na Maddalenie odbyły się zgodnie z prawem.

Źródło: adnkronos.com (11.02.2010)

 

 

 


 

do góry