Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłopotliwa CD

Władze Szwajcarii są oburzone decyzją niemieckiego rządu, który prawdopodobnie kupił CD zawierający informacje pochodzące ze szwajcarskiego oddziału brytyjskiego banku HSBC. Na nośniku znajdowały się informacje, które mogą pogrążyć osoby zalegające niemieckiemu fiskusowi na kwotę, jak się szacuje, stu milionów euro - doniósł wczoraj "Der Spiegel".

Chęć zakupu płyty CD, mogącej zawierać dane około 1500 osób, które nienależycie rozliczyły się z urzędami skarbowymi, ogłosił minister finansów Wolfgang Schäuble, potwierdziła to również Kanclerz Angela Merkel.

Ostatni raz taka gratka przytrafiła się rządowi Niemiec w 2008 roku. Zakupiono wówczas, za około 5 milionów euro, DVD z informacjami o dłużnikach, którzy ulokowali oszczędności w banku LGT z Liechtensteinu. Pozwoliło to później zasilić budżet 200 milionami euro z tytułu zaległych podatków i grzywien.

Cytowany przez "Der Spiegel" jeden z doradców prywatnego banku, który obsługuje zamożnych klientów z Niemiec, oznajmił, że jego placówka jest obecnie bombardowana telefonami od zlanych zimnym potem Niemców.

Federalne Stowarzyszenie Doradców Podatkowych zachęca felernych podatników do szybkiego zgłaszania się do właściwych władz. Według prawa, każdy, kto dopuści się oszustwa podatkowego na kwotę ponad miliona dolarów, może spędzić w więzieniu 12 lat.

Źródło: spiegel.de (3.02.2010)
 

 

do góry