Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Floryda: Orzekanie w sprawach o korupcję

W przyszłym tygodniu w stanie Floryda rozpocząć ma się formowanie składu stanowej wielkiej ławy przysięgłych, do której zadań należeć będzie orzekanie w sprawach przypadków publicznej korupcji oraz formułowanie rekomendacji w zakresie zmian przepisów obowiązujących w tym zakresie w stanie Floryda.

Gubernator Charlie Crist zwrócił się do Sądu Najwyższego o powołanie ławy po fali aresztowań wysokich rangą polityków i głównych ofiarodawców kampanii wyborczych w Południowej Florydzie.

W poniedziałek, ubiegający się o stanowisko gubernatora prokurator generalny stanu Floryda Bill McCollum, wezwał społeczeństwo do zgłaszania do jego biura przypadków nieprawidłowości, których dopuszczają się urzędnicy państwowi, od korupcji, przez nepotyzm, po oszustwa.

W zeszłym miesiącu Sąd Najwyższy Florydy wystosował wezwania do ponad 300 losowo wybranych osób z obszaru hrabstw Miami-Dade, Broward, Palm Beach, Charlotte, Collier, Glades, Hendry oraz Lee, do stawienia się w sądzie celem dokonania wyboru kandydatów na ławników.

Ostatecznie wybranych do składu ławy zostanie osiemnaście osób, jak również ławnicy rezerwowi, powiedział odpowiedzialny przed McCollumem, nadzorujący śledztwa w korupcyjnych sprawach prokurator William Shepherd. „To daje nam szerokie spektrum osób orzekających”, powiedział Shepherd.

Źródło: miamiherald.com (2.02.2010)

 

 

 

do góry