Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa ustawa w walce z oszustami

Emir Dubaju, szejk Mohammad Bin Rashid Al Maktoum podpisał nową ustawę mającą służyć odstraszeniu oszustów. Ustawa numer 37 z 2009 roku dotycząca odzyskiwania publicznych oraz prywatnych środków uzyskanych niezgodnie z prawem stanowi, że osoba uznana winną nielegalnego wzbogacenia się o kwotę od 500 tysięcy do miliona dirhemów, podlegać będzie karze do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kara dziesięciu lat więzienia przewidywana jest dla przypadków, w których w grę wchodzić będą kwoty od jednego do pięciu milionów dirhemów, zaś w przypadku kwot przekraczających 10 milionów dirhemów, zagrażać będzie kara nawet 20 lat więzienia.


Artykuł 4 ustawy zastrzega, że osoby skazane za przestępstwa finansowe powinny przebywać w odosobnieniu od skazanych w sprawach karnych. Dyrekcja więzienia powinna ponadto zapewnić takim osobom odpowiednie środki komunikowania się ze światem zewnętrznym, co ma sprzyjać regulowaniu zobowiązań skazanych.

Ustawa określa również między innymi wiek osób podlegających jej przepisom. Nie podlegają im osoby poniżej 18 roku życia i powyżej  lat 70-ciu.

Źródło: arabianbusiness.com (31.12.2009)

 

 

do góry