Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Surowe kroki wobec winnych

28.12.2009 New Delhi. Rząd zobowiązał armię do podjęcia zdecydowanych działań wobec oficerów oskarżonych o sprzeniewierzenie wojskowych terenów w sprawie Sukna, jeśli tylko okażą się być winni. Ma to stanowić jasny sygnał wysłany do wszystkich oficerów i żołnierzy, że korupcja traktowana będzie z należytą surowością.

Dziennik "The India Times" napisał, iż szef sztabu indyjskiej armii generał Deepak Kapoor został niespodziewanie wezwany przez ministra obrony A K Antony'ego. Szef resortu obrony oczekiwał informacji na temat na jakim etapie znajduje się obecnie sprawa, w której oskarżeni są czterej generałowie i kilku innych wyższych rangą oficerów.

Minister już wezwał siły zbrojne do ustalenia odpowiedzialnych za afery ze sprzedażą ziemi w pobliżu wojskowej bazy Sukna. W jego opinii takie sprawy nie tylko szkodzą reputacji indyjskich sił zbrojnych, ale także odbijają się na zdolności kadry dowódczej do sprostania oczekiwaniom ich podwładnych. Dodał także, iż uwikłanie wyższej kadry oficerskiej w tego typu skandale osłabia zdolności sił zbrojnych do sprostania wyłaniającym się coraz to nowym wyzwaniom.

Jak doniosły media, przewodniczący komisji dochodzeniowej generał V K Singh zarekomendował natychmiastowe wydalenie ze służby jednego z oskarżonych generałów, służącego obecnie w sztabie generalnym. Pozostali oskarżeni oficerowie służyli w 33. Korpusie stacjonującym w Bengalu Zachodnim, kiedy to wyszła na jaw afera ze sprzedażą ziemi przylegającej do bazy Sukna.

Wobec ówczesnego dowódcy korpusu generała P K Ratha zarekomendowano postawienie go przed sądem wojskowym. W międzyczasie anulowano już jego nominację na zastępcę szefa sztabu generalnego ds. informatyzacji i wyszkolenia. Podobne kroki zalecono wobec generała P C Sena, zaś wobec zastępcy dowódcy korpusu generała Ramesha Halgaliego udzielenie nagany.

Źródło: indiatimes.com (25.12.2009)


 

do góry