Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Malezja: Plan zmniejszenia korupcji

28.12.2009 Kuala Lumpur. 16 grudnia 2009 roku rząd Malezji ogłosił 3-letni plan walki z korupcją, której skala w kraju sukcesywnie narasta. Plan podyktowany jest obawami o to, że korupcja odstraszy potencjalnych inwestorów, co odbiłoby się na wewnętrznej sytuacji gospodarczej.

Jak napisał dzienni "The Gulf Times", powołując się na Agencję Reurera, podjęto decyzję o zastosowaniu całego spektrum działań, od dostępnej w internecie bazy danych zawierających wszystkich skazanych za przestępstwa korupcyjne, po pełną jawność w ogłaszanych przetargach publicznych. Mają one zaradzić pogarszającym się notowaniom Malezji w przygotowywanym przez Transparency International Indeksie Percepcji Korupcji. Zainicjowane działania są wyrazem zaniepokojenia rządzących faktem, iż Malezja z roku na rok w Indeksie spada na coraz niższe miejsca, zaś sąsiadujące z nią państwa, aczkolwiek wciąż niżej sklasyfikowane, sukcesywnie poprawiają swoje wyniki.

Podczas oficjalnej prezentacji planu przedstawiciel rządu oświadczył, że rząd musi podjąć jakieś działania, by odwrócić obecny trend spadkowy, gdyż korupcja negatywnie wpływa na atrakcyjność malezyjskiej gospodarki.

Źródło: gulf-times.com (17.12.2009)

do góry