Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy urzędnik oczyszczony z zarzutów

11.12.2009 Dakar. Po trwającym ponad miesiąc dochodzeniu w sprawie domniemanego przyjęcia od rządu Senegalu łapówki, przedstawiciel Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF), został uwolniony od zarzutów.

Raport końcowy organizacji z dochodzenia konkluduje, że nawet jeśli jej były przedstawiciel w tym zachodnioafrykańskim państwie przyjął skrytkę z pieniędzmi, uczynił to ze strachu i dla własnego bezpieczeństwa. Zawiera on dalej stwierdzenie, że dowodem na uczciwość Segury jest fakt, iż natychmiast poinformował o całym zajściu i zawartości „prezentu” swojego następcę w Senegalu oraz kolejne niezależne osoby. Następnie, po przybyciu do Hiszpanii, przekazał upominek ambasadorowi Senegalu w tym państwie.

W wydanym 8 grudnia 2009 roku świadczeniu Fundusz stwierdza, że jego były przedstawiciel w Senegalu nie popełnił wykroczenia.

Warto zauważyć, że akcja mogła być wymierzoną w niego prowokacją, bowiem na 2 dni przed opuszczeniem Senegalu Segura ostro skrytykował miejscowe władze za brak dyscypliny fiskalnej, zwłaszcza w gospodarowaniu funduszami przekazanymi przez IMF na realizację programów rozwojowych.

Źródło: nation.co.ke (9.12.2009)

do góry