Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa Świata w krykiecie U-19 pod nadzorem

1.12.2009 Dunedin. Międzynarodowa Rada Krykieta (International Cricket Council, ICC) postanowiła wysłać własny zespół antykorupcyjny do pracy przy zaplanowanych na 2010 rok młodzieżowych Mistrzostw Świata poniżej 19 roku życia. Krok ten w założeniu ma pomóc chronić przed patologią korupcji przyszłe gwiazdy tej dyscypliny sportu.

Dziennik "The Times of India", przytacza wypowiedź prezydenta ICC Haroona Lorgata, w którego opinii ryzyko ustawiania wyników spotkań nie ogranicza się wyłącznie do zawodowego szczebla rozgrywek seniorskich. „Nie chcemy spocząć na laurach i dać się zaskoczyć”, stwierdził Lorgat. „Dzięki przeprowadzonym badaniom jesteśmy świadomi, że osoby korumpujące zaczynają już na wczesnym etapie poprzez próbę zaprzyjaźnienia się z młodymi, nowymi i niczego się nie domyślającymi zawodnikami. Usiłują oni zawładnąć ich umysłami”.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U-19 odbędą się w Nowej Zelandii w dniach 15-30 stycznia 2010. Prezydent ICC nie przywołał żadnych przykładów korupcji na poziomie juniorskich rozgrywek, zaznaczył zaś, że jest to bardziej zapobieganie niż leczenie zjawiska.

ICC powołała własny zespół ds. walki z korupcją w 2000 roku w obliczu skandalu z ustawianiem wyników spotkań, który wstrząsnął tą dyscypliną sportu. Objął on szereg prominentnych graczy m. in. kapitana reprezentacji Republiki Południowej Afryki Hansie Cronje. Przyznał się on do przyjęcia łapówek w zamian za wpłynięcie na wyniki meczów.Źródło: indiatimes.com (23.11.2009)

 

do góry