Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miedwiedew o korupcji na Kaukazie Północnym

18.11.2009 Moskwa. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew obiecał podjęcie kroków zmierzających do zwalczenia korupcji na Północnym Kaukazie, gdyż w jego opinii jej poziom w tym regionie jest niedopuszczalny, podała agencja informacyjna RIA Novosti.„Powiedzmy sobie szczerze, poziom korupcji i przemocy w północnokaukazkich republikach osiągnął poziom bez precedensu”, stwierdził prezydent w wygłoszonym orędziu o stanie państwa.

Prezydent polecił rządowi ocenę efektywności funkcjonowania struktur państwa w regionie oraz przygotowanie zestawienia niezbędnych tam inwestycji.

W ocenie prezydenta zapóźnienie gospodarcze oraz brak perspektyw na normalne życie dla jego mieszkańców stanowią źródło wielu problemów dotykających tamten obszar, z korupcją włącznie.  Zapewnił on o zwróceniu szczególnej uwagi na te kwestie.

W ramach jednego z 2 kluczowych programów realizowanych przez rząd centralny w regionie Północnego Kaukazu zainwestowano 26 miliardów rubli (2,5 miliarda złotych) z przeznaczeniem na rozbudowę tamtejszej infrastruktury, a do końca roku ma być zatwierdzony kolejny program przeznaczony na rozwój Inguszetii w latach 2010-2016.

„Jak widać, wysokość funduszy przeznaczonych na cały Kaukaz Północny jest znacząca, jednak efektywność ich pożytkowania pozostawia wiele do życzenia. Ponadto część środków jest niemal otwarcie przez urzędników rozkradana, w momencie, gdy bezrobocie i ubóstwo na Kaukazie osiągnęło skrajny poziom”, oświadczył prezydent.

Wkrótce ma także zostać powołane stanowisko w rządzie do spraw przeciwdziałania problemom Kaukazu Północnego.
Źródlo: rian.ru (12.11.2009)

do góry