Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wygłup za 20 tysięcy dolarów

18.11.2009 Cincinnati. Próba na żarty przekupienia sędziego podczas meczu futbolu amerykańskiego kwotą 1 dolara przez zawodnika Cincinnati Bengals Chada Ochocinco będzie go kosztowała 20 tysięcy dolarów (54 tysięcy złotych).

W trzeciej kwarcie spotkania przeciwko drużynie Baltimore Ravens sędzia podjął decyzję, która wzbudziła wątpliwości. Grę przerwano, by sędziowie mogli się naradzić i zapoznać z powtórkami zarejestrowanymi przez monitoring. W trakcie narady Ochocinco przekonał asystenta trenera, by ten dał mu jednodolarowy banknot, z którym w ręku podszedł do jednego z sędziów. Miał on posłużyć do „przekupienia” go, by ten podjął decyzję korzystną dla niego i jego drużyny. Sędziemu najwyraźniej żart się nie spodobał, bo nie chciał o niczym słyszeć i, nie wdając się z zawodnikiem w dyskusję, nakazał mu, by trzymał się z dala.
 

Po spotkaniu Ochocinco próbował tłumaczyć, że z jego strony miał to być tylko żart, a nie poważna próba wpłynięcia na arbitrów, jednak władze ligi futbolu amerykańskiego nie dały się przekonać jego słowom i postanowiły ukarać go naganą oraz grzywną w wysokości 20 tysięcy dolarów. Wiceprezydent ligi Ray Anderson w liście skierowanym do gracza napisał, iż jego zachowanie było nieprofesjonalne i niegodne zawodnika ligi. Przywołał on ponadto regulamin rozgrywek, który zabrania natarczywego, grożącego lub obraźliwego zachowania lub gestów w stosunku do arbitrów.
 

 

Źródło: huffingtonpost.com (9.11.2009), theglobeandmail.com, huffingtonpost.com (13.11.2009)

do góry