Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blokowanie udziału organizacji pozarządowych

Rząd Algierii blokuje udział pozarządowej organizacji z tego kraju Association Algérienne de Lutte Contre la Corruption w antykorupcyjnej konferencji Narodów Zjednoczonych - informuje Transaprency International.

 

Koalicja ponad 200 organizacji została zaalarmowana również trudnościami z otrzymaniem paszportów, z jakimi spotkała się delegacja z Gabonu. Do grona państw, które sprzeciwiają się uczestnictwu niektórych podmiotów w antykorupcyjnym szczycie dołączyła też Federacja Rosyjska, której nie podoba się gruzińskie uczestnictwo w mającej się odbyć w dniach 9-13 listopada konferencji Narodów Zjednoczonych w Katarze

Procedury spotkań UNCAC pozwalają rządom na zgłoszenie sprzeciwu względem udziału organizacji pozarządowych, chyba, że zostały one już akredytowane przez Narody Zjednoczone. Federacja Rosyjska i Algieria zostały wezwane do wycofania swoich obiekcji i upewnienia się, że blokowanie partycypacji organizacji pozarządowych nie będzie oparte na arbitralnych decyzjach.Źródło transparency.org (3.11.2009)
 

 

do góry