Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włochy: Berlusconi przed sąd

Mediolan. Włoski premier Silvio Berlusconi stanie przed sądem z powodu zarzucanych mu czynów korupcyjnych, poinformowały w sobotę władze. Premier natomiast podkreśla, że nawet jeśli zostanie uznany winnym, to nie ustąpi ze stanowiska.

 


Proces Berlusconiego ma się rozpocząć 27 listopada. Obecna sytuacja jest następstwem decyzji Trybunału Konstytucyjnego podjętej na początku października, na podstawie której Berlusconi został pozbawiony ochrony przed postawieniem go w stan oskarżenia.

Premier oskarżony jest o zapłacenie 600 tysięcy dolarów łapówki byłemu doradcy podatkowemu Davidowi Millsowi. W zamian za pieniądze, Mills miał złożyć fałszywe zeznania w dwóch procesach, toczących się przeciwko Berlusconiemu w latach 90.

Premiera Włoch czeka również drugi proces, którego termin rozpoczęcia wyznaczono na 16 listopada. Według śledczych, imperium telewizyjne Berlusconiego Mediaset przepłaciło za telewizyjne prawa do emisji, co miało doprowadzić do uszczuplenia podatku.Źródło: newsinfo.inquirer.net (1.11.2009)

 

 

do góry