Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Langford uznany winnym wszystkich zarzutów

Tuscaloosa, Ala. Federalna ława przysięgłych uznała w środę burmistrza miasta Birmingham, Larry’ego Langforda, winnym wszystkich sześćdziesięciu stawianych mu zarzutów, w tym również korupcyjnych.

Uznano, że przyjmował łapówki, w zamian prowadząc interesy, które przysporzyły jednemu z prominentnych bankierów inwestycyjnych kwotę 7,1 miliona dolarów.

Prokuratorzy utrzymywali, że Langford, pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Hrabstwa Jefferson, przyjmował gotówkę oraz inne przedmioty luksusowe warte około 236 tysięcy dolarów. W zamian, jak twierdzili, Langford prowadził interesy, które pozwoliły wzbogacić się bankierowi inwestycyjnemu, Billowi Blountowi, byłemu przewodniczącemu Partii Demokratycznej z Alabamy.

Obrona próbowała wykazać, że owe płatności stanowiły pożyczki, prokurator jednak nazywał je łapówkami. „To rodzaj pożyczki, o jakiej ludzie marzą. To bajkowa pożyczka”, powiedziała Johnson. Obrona przedstawiła Langforda jako chronicznego zakupoholika, który nigdy nie postrzegał szczodrości Blounta jako korumpowania, częściowo z uwagi na jego własną tendencję do rozdawania rzeczy dużych i małych.

Langforda oskarżono o korupcję, konspirowanie, pranie pieniędzy, oszustwa oraz składanie fałszywych zeznań podatkowych. Grozi mu wiele lat więzienia i wysoka grzywna.


Źródła: bostonherald.com (28.10.2009), news.yahoo.com (29.10.2009)

 
 

 

 

 

do góry