Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja nadal największym problemem Nigerii

Niedawno Nigeria świętowała 49. rocznicę uzyskania niepodległości. Według danych, od czasu uzyskania przez kraj niepodległości, skorumpowani politycy ukradli około 300 miliardów dolarów państwowych środków.

Nigeryjczycy nie mają stałego dostępu do elektryczności, ponieważ ci, którym przyznano realizację projektu, podzielili go między inne firmy, od których przyjęli łapówki. Ostatecznie cały projekt nie został dobrze wykonany. W kraju nie ma dróg, ani infrastruktury. Policja, służby celne i imigracyjne oraz inne sektory również są winne temu, w jakim stanie obecnie znajduje się kraj. Najbardziej jednak winnymi obecnej sytuacji i problemów nękających kraj są politycy. Własnoręcznie doprowadzają ten kraj do  ruiny.


Antykorupcyjna wojna wypowiedziana przez rząd federalny jak dotąd nie przynosi efektów. Jedynie osoby nie posiadające koneksji z wpływowymi politykami odczuwają ciężar walki z korupcją podejmowanej przez antykorupcyjne agencje. Prawdziwi przestępcy cieszą się swoimi łupami bez żadnych przeszkód.

Źródło: thisdayonline.com (14.10.2009)

 

 

do góry