Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Filipiny: Papież apeluje o prawych przywódców

Manila. “Powszechne w tym kraju ubóstwo wymaga prawych przywódców politycznych”, mówi papież Benedykt XVI o sytuacji panującej na Filipinach.

“Walka z ubóstwem na Filipinach wymaga uczciwości, prawości i niezachwianych zasad sprawiedliwości, szczególnie ze strony tych, którym powierzono pełnienie funkcji w rządzie i administracji państwowej”. To słowa Papieża Benedykta XVI pochodzące z artykułu zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej Filipińskiej Konferencji Biskupów Katolickich (Catholic Bishops’ Conference of the Philippines - CBCP).


Uwagi te padły przy okazji ceremonii przyjęcia nowej ambasador Filipin przy Stolicy Apostolskiej w dniu 2 października, którą została Mercedes Arrastia Tuason.

Papież wezwał filipińskich urzędników do pracy dla pokoju, szczególnie na Mindanao, w regionie, który według papieża jest „pokryty konfliktami”.

Papieżowi “może zabraknąć życia”, jeśli chce powstrzymać korupcję na Filipinach, powiedziała w zeszłotygodniowy czwartek senator Miriam Defensor-Santiago. Słowa te są echem apelu Papieża do Filipińczyków o wybieranie prawych liderów, zdolnych do podejmowania nieustającego w kraju problemu ubóstwa.Źródła: newsinfo.inquirer.net (10.10.2009), mb.com.ph (7.10.2009)

 

do góry