Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Studenci studiów MBA uczą się o łapówkach i biurokracji

Grupa prominentnych rosyjskich przedsiębiorców utworzyła kierunek studiów menadżerskich MBA, których tematyka zajęć podejmuje wyzwania, którym oni sami musieli stawić czoła w swojej działalności biznesowej: łapownictwo, nieprzejednana biurokracja, niejasne przepisy.

Jak napisał kanadyjski dziennik "The Globe and Mail", Moskiewska Szkoła Zarządzania Skolkowo ma wypełnić istotną niszę poprzez przygotowywanie studentów na spotkanie z nieprzewidywalnym, czasami skorumpowanym światem gospodarek państw rozwijających się.

Program uczelni przewiduje zapraszanie na prelekcje przedstawicieli organów ścigania, a dyrektor programowy zastanawia się nawet nad zaproszeniem szefa którejś ze zorganizowanych grup przestępczych, by wypowiedział się na temat trudności w zarządzaniu. Ma to na celu przybliżyć studentom realia, w których potencjalnie przyjdzie im pracować.

Wykładowcy twierdzą, że w trakcie kursu unikają moralnego wartościowania i oceny oraz nie podają jak na dłoni gotowych sposobów na radzenie sobie z korupcją i agresywnymi praktykami.

Źródło: theglobeandmail.com (30.09.2009)

do góry