Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Partia żąda ujawnienia majątków

Czołowi przedstawiciele Komunistycznej Partii Chin (Communist Party of China - CPC) będą musieli wkrótce ujawnić cały posiadany majątek, jak również podać szczegóły dotyczące majątku posiadanego przez ich rodziny.

Rozwiązanie takie ma stanowić narzędzie antykorupcyjne, pomagające w skutecznej walce z tym zjawiskiem. Wysokiej rangi urzędnicy będą musieli ujawnić wszystkie prywatne, jak i biznesowe interesy, wraz z miejscami pracy ich małżonków oraz dzieci.


Nowe reguły „wzmocnią samodyscyplinę oraz kontrolę urzędników, których małżonkowie oraz dzieci wyemigrowały za granicę”, podaje agencja Xinhua.

Jak wynika z raportu Ministerstwa Handlu, w latach 1978-2003 z kraju, wraz  z co najmniej 50 miliardami dolarów, uciekło około 4 tysięcy skorumpowanych urzędników. Eksperci przewidują, że liczba ta jest znacznie wyższa. Nieuczciwi urzędnicy często przyjmują łapówki za pośrednictwem firm prowadzonych przez ich rodziny.

W sobotę Komisja poinformowała, że będzie karać każdego, kto sprzeda, bądź kupi urzędową posadę, tak samo, jak każdego, kto spróbuje manipulować wynikami wyborów.

Źródło: China Daily (21.09.2009)

 

do góry