Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteśmy bandą łupieżców

10.08.2009 Brazylia. „Jesteśmy bandą łupieżców, która utraciła wiarygodność w oczach obywateli po miesiącach zarzutów o korupcję w Wyższej Izbie Parlamentu” – powiedział brazylijski senator, Demostenes Torres, podczas burzliwej debaty w Kongresie.

Renan Calheiros z partii Brazylijskiego Ruchu Demokratycznego PMDB – oskarżył Tasso Jereissatiego o wydawanie pieniędzy z kasy Senatu na paliwo do prywatnego samolotu, nazywając go „kupą g...” - podaje portal BrasilMag.com.

Marszałek senatu, José Sarney, jest obecnie pod silnym ostrzałem osób żądających jego rezygnacji, oskarżających go o nepotyzm i korupcję, które to skandale mogą poważnie zaszkodzić prezydentowi Luizowi Inácio Luli da Silvie w ostatnim roku sprawowania przez niego urzędu.

Brazylijskie gazety podają, że Jose Sarney nadużył pozycji senatora poprzez rozdawnictwo przywilejów i funkcji wśród swojej rodziny i przyjaciół. Dotyczy to także niejasnego uczestnictwa wnuka senatora w kontraktach rządowych, posiadanie nielegalnych kont bankowych poza Brazylią i doprowadzenie do uzyskania przez fundację jego imienia 250 tysięcy dolarów od państwowej firmy Petrobras.


Źródła: nytimes.com (07.08.2009); en.mercopress.com (08.08.2009); brazzilmag.com (9.08.2009)

do góry