Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Clinton krytykuje Kenię za korupcję

Nairobi. Amerykańska Sekretarz Stanu Hillary Rodham Clinton rozpoczęła wczoraj 11 – dniową wizytę w Afryce. Podczas podróży, zamierza odwiedzić siedem krajów, w tym również Somalię.

Hillary Clinton skrytykowała wczoraj Kenię za szerzące się łapówkarstwo i korupcję. Jak mówiła, biznes i handel w Afryce nie mają szansy się rozwijać bez dobrego rządzenia i stabilnej demokracji.


Przemawiając na konferencji odbywającej się w ziemi ojczystej prezydenta Baracka Obamy, Clinton powiedziała:

„Rzeczywisty postęp gospodarczy w Afryce będzie zależeć od odpowiedzialnych rządów, które odrzucają korupcję, egzekwują przepisy prawa i udostępniają korzyści płynące z gospodarki obywatelom kraju”.

Clinton ostro skrytykowała kenijskie władze za brak działań mających na celu realizację reform będących częścią porozumienia zawartego w celu zażegnania kryzysu powyborczego. Nikt bowiem nie został pociągnięty do odpowiedzialności za te wydarzenia. Nie robi się też wystarczająco dużo w celu zwalczania korupcji.

Jak powiedziała, Afryka posiada wszelkie składniki niezbędne dla wzrostu, dobrobytu i rozwoju. Powinna jednak przeciwstawić się korupcji.

Źródła: startribune.com (5.08.2009), newsvote.bbc.co.uk (5.08.2009)

do góry