Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KPK nadal kluczowa w walce z korupcją

Wiceprezydent Indonezji Boediono poinformował, że będąca w ostatnich miesiącach przedmiotem ataków antykorupcyjna agencja Indonezji - Komisja do spraw Zwalczania Korupcji (Corruption Eradication Commission), bardziej znana pod akronimem swojej indonezyjskiej nazwy – KPK (Komisi Pemberantasan Korupsi), nadal będzie pełnić kluczową rolę w podejmowanej przez rząd walce z korupcją.

KPK prowadziła liczne śledztwa w sprawie urzędników i wraz z indonezyjskim sądem antykorupcyjnym* stała na czele podejmowanych przez Indonezję wysiłków antykorupcyjnych, w celu przyciągnięcia większej liczby inwestycji.


Jednak w ostatnich miesiącach, Komisja oraz antykorupcyjny sąd zostały zagrożone, poprzez co zagrożona została również indonezyjska kampania antykorupcyjna.

„Nadal potrzebujemy skutecznej KPK”, powiedział na seminarium odbywającym się w Singapurze Boediono, były dyrektor centralnego Banku Indonezji, kiedy został zapytany o rządowe plany w celu zapewnienia skuteczności Komisji.

„Antykorupcyjne działania będą nadal prowadzone, a KPK będzie odgrywać w nich istotną rolę”, powiedział dodając, że będzie ona rządowym „partnerem w ulepszaniu rządów i reformowaniu naszej biurokracji”.
 
Źródło: thestar.com.my (28.07.2009)

 

*Sąd antykorupcyjny jest sądem pierwszej instancji powołanym do procedowania nad sprawami, w których dochodzenia prowadzi indonezyjska Komisja do spraw Zwalczania Korupcji (Komisi Pemberantasan Korupsi - KPK). Sąd ma swoją siedzibę w Jakarcie i działa w ramach jurysdykcji sądu okręgowego w Jakarcie. W sądzie łącznie zasiada 20 sędziów (w tym 11 sędziów zawodowych)

 

do góry