Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o akt oskarżenia wobec Liebermana

W niedzielę 2 sierpnia 2009 roku policja zarekomendowała prokuratorowi generalnemu Izraela postawienie w stan oskarżenia ministra spraw zagranicznych tego kraju Awigdora Liebermana pod zarzutami łapownictwa, oszustwa, prania pieniędzy, wywierania presji na świadkach oraz utrudniania policyjnego dochodzenia.

Prokurator Generalny Menachem Mazuz musi wyrazić zgodę na oficjalne postawienie Liebermana w stan oskarżenia. Jednak zanim decyzja zostanie podjęta mogą upłynąć tygodnie, a nawet miesiące.


Łącznie za popełnione czyny ministrowi grozi wyrok 31 lat pozbawienia wolności.

W odpowiedzi w swoim komunikacie dla prasy Liebermann stwierdził, że brak jest podstaw do postawienia mu zarzutów, a on sam jest ofiarą nagonki na tle politycznym.

Materiał dowodowy wskazuje, że Liebermann kierował sprawnym mechanizmem, który poprzez podstawione osoby pozwalał mu na czerpanie milionowych korzyści nawet po objęciu stanowisk publicznych.

Liebermann wraz ze wspólnikami podejrzewany jest o utworzenie firm-przykrywek, dzięki którym wyprał miliony izraelskich szekli i skierował je do własnej kieszeni.
 

Źródło: haaretz.com (2.08.2009)

do góry