Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Burmistrzowie i rabini zatrzymani za korupcję

Newark. Ponad 40 osób, w tym żydowskich duchownych, burmistrzów oraz innych urzędników zostało zatrzymanych w New Jersey, w związku z podejrzeniem korupcji.Stawiane im zarzuty obejmują pranie dziesiątek milionów dolarów, handel ludzkimi nerkami i podrabianymi torebkami firmy Gucci.

Od 2001 roku ponad 130 urzędników państwowych przyznało się do winy, bądź też zostało uznanych za winnych stawianych im zarzutów korupcyjnych.


Amerykańscy prokuratorzy federalni informują, że śledztwo skupiło się na siatce zajmującej się praniem pieniędzy, działającej między Brooklynem, Nowym Jorkiem, New Jersey, Deal oraz Izraelem.

Siatka podejrzewana jest o wypranie dziesiątek milionów dolarów za pośrednictwem żydowskich instytucji charytatywnych, kontrolowanych przez rabinów z Nowego Jorku i New Jersey. „Problem korupcji w New Jersey jest jednym z najgorszych, jeśli nie najgorszym w całym kraju”, powiedział Ed Kahrer, dowodzący wydziałem FBI do spraw korupcji w sektorze publicznym. „Korupcja to rak, który niszczy podstawowe wartości tego kraju”.

Gubernator Jon Corzine powiedział: “Skala korupcji, którą obserwujemy jest po prostu oburzająca i nie może być tolerowana”.

Informacje o aresztowaniach zajmują dziś czołowe miejsca w Izraelu, najbardziej poczytne dzienniki pokazują zdjęcia brodatych, ultra-ortodoksyjnych Żydów, prowadzonych przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Wśród 44 aresztowanych osób znajdują się burmistrzowie Hoboken, Ridgefield oraz Secaucus, zastępca burmistrza miasta Jersey City, a także dwóch radnych zasiadających w radzie miasta Jersey City.

Źródła: dailymail.co.uk  (24.07.2009), nzherald.co.nz (25.07.2009)

do góry