Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemcy: Korupcja w firmie MAN

13.07.2009 Monachium. Niemieckie służby przeszukały biura producenta ciężarówek, firmy MAN Ferrostaal AG oraz biura innych firm. W konsekwencji, jak poinformował prokurator, aresztowane zostały 3 osoby podejrzane o korupcję - podaje "Business Week".

Śledczy podejrzewają, że łapówki były płacone jako część tego, co według prokuratury miało być „systemem poprawy sprzedaży ciężarówek i autobusów” w Niemczech. MAN zapewnia, że udzieli wszelkiej pomocy podczas prowadzonego śledztwa.
 
Działania te zostały podjęte na podstawie podejrzeń dotyczących dokonania nielegalnych płatności w związku z kontraktem na budowę holowników, poinformował Thomas Steinkraus-Koch, rzecznik prasowy prokuratury w Monachium. Nie podał jednak żadnych szczegółów na temat 3 zatrzymanych osób.

Na początku tego roku prokuratorzy z Monachium rozpoczęli śledztwo w sprawie domniemanej korupcji u producenta ciężarówek, w firmie MAN, będącej macierzystą firmą Ferrostaalu. Na początku tego roku MAN, będący macierzystą firmą Ferrostaalu, sprzedał 70 procent udziałów tej firmy funduszowi inwestycyjnemu z Abu Dhabi (International Petroleum Investment Company – IPIC).

Źródło: za Associated Press - businessweek.com (8.07.2009)

do góry