Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 firm na czarnej liście Ministerstwa Obrony

22.06.2009 Kalkuta. Dochodzenie w sprawie oskarżeń postawionych byłemu dyrektorowi indyjskiego państwowego koncernu zbrojeniowego Ordnance Factory Board (OFB) Sudipto Ghoshowi wskazuje na oszustwa w kontraktach dla armii wartych dziesiątki milionów rupii.

W miesiąc po jego zatrzymaniu śledczy Centralnego Biura Śledczego (CBI) potwierdzili, że może okazać się to jednym z największych skandali korupcyjnych w historii Indii - informuje portal timesofindia.indiatimes.com

W wyniku aresztowania dyrektora OFB Ministerstwo Obrony wciągnęło na korupcyjną czarną listę 7 firm, wszystkie aktywne w branży zbrojeniowej, spośród których 4 to zagraniczne, co wskazuje na światowy zasięg afery.

W geście walki z niejasnymi praktykami w przyznawaniu kontraktów zbrojeniowych minister obrony A K Antony zarządził wstrzymanie do czasu wydania innych poleceń wszelkiej współpracy z 7 firmami.

Zagranicznymi firmami są: Israeli Military Industries (IMI) z Izraela, Singapore Technology i Media Architects z Singapuru oraz BVT Poland z Polski. Indyjskie to HYT Engineering, R K Machine Tools oraz T S Kishan and Company.

BTV Poland miało zajmować się infrastrukturą morską i sprzętem dla indyjskiej marynarki wojennej.
 

 

Źródło: indiatimes.com (6.06 oraz 16.06.2009)

do góry