Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prokurator odsunięty od sprawy

Waszyngton. Czołowy śledczy z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości William Welch, wobec którego obecnie trwa dochodzenie w sprawie zatajenia przez niego dowodów w sprawie przeciwko byłemu senatorowi Tedowi Stevensowi, został odsunięty od innego dochodzenia toczącego się w kolejnej korupcyjnej sprawie w Kongresie.

Ring jest byłym współpracownikiem przebywającego w więzieniu lobbysty Jacka Abramoffa i najprawdopodobniej we wrześniu stanie przed sądem pod zarzutem korumpowania urzędników państwowych i utrudniania pracy wymiarowi sprawiedliwości.


Wobec Welcha oraz czterech innych prokuratorów federalnych toczy się obecnie śledztwo w sprawie zatajenia dowodów przed obrońcami w procesie byłego senatora Alaski Teda Stevensa.

Stevens ponad czterdzieści lat zasiadał w Senacie Stanów Zjednoczonych, jednak nie został wybrany ponownie z powodu uznania go winnym stawianych mu zarzutów korupcyjnych. Ogłoszony wyrok został uchylony w kwietniu, po tym, jak Departament Sprawiedliwości przyznał, że w sprawie Teda Stevensa bezprawnie zatajono dowody.Źródło: miamiherald.com (18.06.2009)

 

 

do góry