Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Indonezja: Wyroki za korupcję

Jakarta. Krewny prezydenta Indonezji Susilo Bambanga Yudhonoyo - Aulia Pohan, znalazł się wśród czterech byłych urzędników banku centralnego Indonezji oskarżonych o korupcję i skazanych w środę na karę kilkuletniego więzienia.

Aulia Pohan to były zastępca dyrektora Banku Indonezyjskiego, którego córka wyszła za mąż za syna prezydenta Yudhoyono. Proces dotyczył jego roli w nadużyciach na kwotę 100 miliardów rupii (10 milionów dolarów), jakie miały miejsce w banku centralnym.


Pohan oraz trzech innych oskarżonych zostali skazani za udział w wyprowadzaniu pieniędzy banku dla osób uczestniczących w procesie stanowienia prawa, w zamian za wpływ na kształt ustawodawstwa bankowego.

Antykorupcyjny Sąd w Indonezji*, ustanowiony wyłącznie dla spraw korupcyjnych, skazał Pohana na 4,5 roku pozbawienia wolności, a także nakazał mu zapłacenie 200 milionów rupii grzywny. Wobec pozostałych oskarżonych sąd orzekł zapłatę grzywien o takiej samej wysokości oraz kary więzienia w wysokości 4 oraz 4,5 roku.

 
*Sąd Antykorupcyjny jest sądem pierwszej instancji powołanym do procedowania nad sprawami, w których dochodzenia prowadzi  indonezyjska Komisja do spraw Zwalczania Korupcji (Komisi Pemberantasan Korupsi  - KPK). Sąd ma swoją siedzibę w Jakarcie i działa w ramach jurysdykcji sądu okręgowego w Jakarcie. W sądzie łącznie zasiada 20 sędziów (w tym 11 sędziów zawodowych)Źródła: online.wsj.com (18.06.2009), inacce.org

do góry