Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korumpowali i załatwiali pozwolenia

Raleigh, N.C. Były burmistrz Wake Forest oraz biznesmen z Raleigh zostali w poniedziałek uznani za winnych stawianych im zarzutów popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Mieli obiecać urzędnikowi państwowemu blisko 200 tysięcy dolarów w celu przyspieszenia uzyskania zezwolenia środowiskowego na wybudowanie fabryki etanolu.

Prokuratorzy federalni ujawnili ponadto w poniedziałek, że dwóch innych inwestorów fabryki etanolu, między innymi były właściciel baru toples, wymuszało pieniądze w celu przyspieszenia wydania zezwolenia środowiskowego w 2002 roku. Jednak jak mówią prokuratorzy, w tym przypadku odpowiedzialność za przestępstwo uległa przedawnieniu.


Na poniedziałkowym posiedzeniu sądu, James Albert Perry Jr., były burmistrz Wake Forest oraz David Lee Brady, przyznali się do konspirowania w celu popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Przyznanie się do winy  dotyczy wydarzeń, które miały początek w 2004 roku, kiedy to obiecali 196 tysięcy dolarów Boyce Hudson, wówczas pracownikowi  Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Północnej Karoliny (North Carolina Department of Environment and Natural Resources), w zamian za przyspieszenie wydania pozwolenia na projektowaną fabrykę etanolu w  miejscowości Aurora, w hrabstwie Beaufort.

Hudson przyznał się do wymuszania i prania pieniędzy. Został skazany na 40 miesięcy pozbawienia wolności.

Źródła: newsobserver.com (2.06.2009), wtkr.com (1.06.2009)

do góry