Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aktorka zeznaje w procesie korupcyjnym

14.05.2009 Nowy Jork. Aktorka telewizyjna Susan Chilman składała w środę zeznania w sprawie roli odegranej przez nią w prawdziwym świecie, a mianowicie jej udziału w korupcyjnym skandalu, który wprowadził w zakłopotanie największe nazwiska z Partii Demokratycznej.

Susan Chilman w procesie federalnym toczącym się na Manhattanie, opowiedziała sędziom o fundraiserze i oszuście inwestycyjnym, Normanie Hsu. Zgodnie z jej zeznaniami, nie miała pojęcia o politykach, których na jego prośbę wspierała.

Świadek oskarżenia, znana z ról w „Brothers & Sisters”, „CSI Miami” oraz „ER”, występująca pod pseudonimem artystycznym Susan Pari zeznała, że w ostatnich latach przekazała niemal 42 tysiące dolarów na kampanię Hilary Clinton oraz innych kandydatów Partii Demokratycznej.

Hsu nie przyznał się do zarzutów nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Demokratów. Kilka dni wcześniej, w innym procesie przyznał się jednak do popełnienia oszustw finansowych. Przyznał, że dzięki stworzeniu piramidy finansowej, podobnej do piramidy Madoffa opartej na schemacie Ponziego, oszukał inwestorów na co najmniej 20 milionów dolarów.

Źródło: kansascity.com (13.05.2009)

 

do góry