Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezydent Ghany pozywa byłych ministrów

Prezydent Ghany John Evans Atta Mills ostrzegł, że jego rząd przygotowuje się do pozwania byłych urzędników sprawujących urzędy za czasów administracji Nowej Partii Patriotycznej (New Patriotic Party - NPP) oraz, że działania zostaną podjęte tak szybko, jak tylko zostaną zakończone czynności dochodzeniowe w sprawie przypuszczalnej korupcji.

Jednocześnie, prezydent oficjalnie uzasadnił ostatnie przypadki zabierania pojazdów urzędnikom z administracji byłego prezydenta Johna Kufuora oraz ostrzegł, że zamierzone działania będą kontynuowane bez względu na to, czy będą miały przychylność byłych urzędników, czy też nie.


„Nie chcemy sytuacji, w której pójdziemy do sądu i sprawa zostanie odrzucona. Jesteśmy winni  Ghańczykom, by ludzie, którzy złamali prawo, stanęli w  obliczu jego surowości”, mówił prezydent.

Pomimo, że prezydent jest bezpośrednim beneficjentem polityki rządowej, która zezwala administracji na nabywanie rządowych pojazdów, które mają dwa lata i więcej, to jednak zapowiedział, że nie musi istnieć konkretna regulacja dotycząca odzyskiwania pojazdów od byłych urzędników rządowych.

Sprawa została upubliczniona po tym, jak urząd prezydenta przesłał oficjalne przeprosiny dla Nana Akufo-Addo, kandydata w wyborach prezydenckich w 2008 roku po tym, jak państwowe organy bezpieczeństwa siłą zabrały jego prywatny pojazd zarzucając, iż jest to mienie państwowe.

 
Źródło: modernghana.com (08.05.2009)

 

do góry