Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sąd w Wenezueli zarządza aresztowanie Rosalesa

Lima. Sąd w Wenezueli wydał międzynarodowy nakaz aresztowania głównego oponenta prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza. Jak poinformowali wenezuelscy prokuratorzy, Manuel Rosales uciekł przed zatrzymaniem do Peru i stara się o uzyskanie tam azylu politycznego.

„On musi zostać schwytany gdziekolwiek jest”, mówił Tareck El Aissami, wenezuelski Minister Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Wewnętrznego. „Rosales utrzymuje, że ma do czynienia z prześladowaniem politycznym. Jednak jest to sprawa korupcyjna, w której polityka nie ma nic do rzeczy”.


Rosales, pierwszy raz od ponad trzech tygodni wystąpił publicznie w stolicy Peru, Limie. Podkreślał, że stawiane mu zarzuty są sfałszowane.

Rosales, który w ostatnim czasie ustąpił z pełnienia funkcji burmistrza miasta Maracaibo i ukrył się w obawie przed aresztowaniem powtarzał, że jest ofiarą prześladowania politycznego ze strony rządu Chaveza. Jak utrzymuje, rząd Wenezueli wykorzystuje system prawny aby dopaść jego oraz innych oponentów Chaveza. Pytał: „Dlaczego nie próbują dopaść naprawdę skorumpowanych ludzi?”

Źródła: startribune.com (22.04.2009), miamiherald.com (22.04.2009)

do góry