Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rywal Chaveza ukrywa się by uniknąć aresztowania

Caracas. Przywódca wenezuelskiej opozycji, główny oponent prezydenta Wenezueli, Hugo Chaveza nie pojawił się w poniedziałek w sądzie w celu przesłuchania w sprawie formułowanych przeciwko niemu zarzutów korupcyjnych.

Zamiast tego szuka azylu za granicą aby uciec, jak mówi przed spreparowanym postępowaniem i prześladowaniem politycznym.

Manuel Rosales, burmistrz miasta Maracaibo, zarazem konkurent  Chaveza w wyborach prezydenckich w 2006 roku nie może liczyć na sprawiedliwy proces. Tak argumentuje decyzję Rosalesa o pozostaniu w ukryciu Omar Barboza, członek partii Rosalesa.

Według Barbozy oraz innych przeciwników prezydenta Chaveza, rząd zmierza do skazania Rosalesa i doprowadzenia do jego aresztowania w ramach ataku na swoich politycznych oponentów po wygranym w lutym tego roku referendum, które umocniło jego pozycję.

Sojusznicy Rosalesa podkreślają, że pod koniec zeszłego roku Chavez powiedział, że jest „zdeterminowany by wsadzić Rosalesa do więzienia” i groził wymazaniem Rosalesa z politycznej mapy. Burmistrz Maracaibo zaczął się ukrywać trzy tygodnie temu. W poniedziałek rano sojusznicy Rosalesa zorganizowali w Maracaibo wiec poparcia dla niego.

Źródło: miamiherald.com (21.04.2009)

do góry