Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Indonezja najbardziej skorumpowaną gospodarką

Singapur. Zgodnie z dorocznym raportem publikowanym przez singapurski Instytut Konsultingu ds. Ryzyka Politycznego i Gospodarczego (Political and Economic Risk Consultancy Ltd. - PERC), Indonezja i Tajlandia zostały uznane za najbardziej skorumpowane gospodarki azjatyckie.

Singapur i Hongkong zachowały swoje czołowe pozycje jako najmniej skorumpowane gospodarki w regionie.


Pomimo negatywnego postrzegania Indonezji, PERC zanotował, że za urzędowania prezydenta Susilo Bambang Yudhoyono “nastąpił znaczny postęp w zwalczaniu problemu”. Jak zauważa PERC: „Oczywiście, ogólny wynik pokazuje, że korupcja w publicznym i prywatnym sektorze jest nadal na bardzo wysokim poziomie”.

Zgodnie z ustaleniami zawartymi w raporcie, mieszkańcy Indonezji pozytywnie odnoszą się do zdeterminowanych działań indonezyjskiej komisji antykorupcyjnej (Komisi Pemberantasan Korupsi – KPK).

W dziesięciostopniowej skali, gdzie 0 stanowi najlepszą możliwą punktację, a 10 punktację najgorszą, Indonezja zdobyła ocenę 8.32. Tajlandia została oceniona jako drugi najbardziej skorumpowany kraj, z oceną 7.63.  Na trzecim miejscu wśród najbardziej skorumpowanych krajów znalazła się Kambodża, z wynikiem 7.25, a następnie Indie z wynikiem 7.21 i Wietnam z oceną 7.11.

Źródło: journal.com.ph (9.04.2009)

do góry