Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Senatorowie z Teksasu tworzą jednostkę specjalną

Austin (Teksas). Grupa senatorów z Teksasu postuluje utworzenie specjalnego oddziału strażników (Texas Rangers), których uwaga i działania miałyby się skupiać na walce z korupcją funkcjonariuszy policji, na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Zgodnie z projektem ustawy, który został przekazany senackiej komisji sprawiedliwości we wtorek, utworzona zostanie jednostka strażników, których działania będą się koncentrować wyłącznie na prowadzeniu dochodzeń w sprawie funkcjonariuszy policji zamieszanych w działalność karteli narkotykowych bądź innych grup przestępczych.


Korupcja na amerykańsko-meksykańskiej granicy, wśród przedstawicieli organów egzekwowania prawa stała się w ostatnich kilku latach narastającym problemem. Wielu pogranicznych funkcjonariuszy uległo pokusie i namowom karteli narkotykowych.

Na przestrzeni ostatnich lat oskarżonych o korupcję zostało kilku agentów federalnych, między innymi były agent specjalny z biura FBI w El Paso, Hardrick Crawford. W 2006 roku został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za składanie fałszywych oświadczeń na temat otrzymywanych prezentów oraz za ukrywanie znajomości z właścicielem toru wyścigowego w Juarez, podejrzanego o handel narkotykami oraz pranie pieniędzy.

Źródła: elpasotimes.com (7.04.2009), examiner.com (8.04.2009)

do góry