Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lieberman podejrzany o korupcję

Jerozolima. Izraelscy policjanci przesłuchiwali w zeszły czwartek przez ponad siedem godzin nowego ministra spraw zagranicznych Izraela, Avigdora Liebermana. Na ministrze ciąży podejrzenie popełnienia przestępstwa korupcyjnego i prania brudnych pieniędzy.

Lieberman, który stanowisko Szefa izraelskiego MSZ objął w ubiegły wtorek, zaprzeczył jakimkolwiek nadużyciom, nazywając prowadzone przez policję dochodzenie oszczerstwem.


 Jak mówi rzecznik policji w Izraelu Micky Rosenfeld, Avigdor Lieberman został przesłuchany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw łapownictwa, prania pieniędzy oraz nadużycia zaufania.

Jak podają izraelskie media, Lieberman jest podejrzany o przyjmowanie łapówek od firmy konsultingowej prowadzonej przez jego córkę. Lieberman przesłuchiwany był już wcześniej, jednak wówczas nie pełnił jeszcze funkcji ministra spraw zagranicznych.
 
Wcześniej Lieberman również miał problemy z prawem i kilkakrotnie w swojej karierze politycznej był przesłuchiwany przez policję - podaje Fox News. Na początku tego roku, córka obecnego ministra, jego prawnik i pięć innych osób ostało zatrzymanych w związku z toczącym się śledztwem w sprawie o korupcję.

Źródła: foxnews.com (2.04.2009), dailystar.com.lb (3.04.2009)

do góry