Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kofi Annan: Kenia musi działać

Genewa. Były Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Kofi Annan ponagla koalicyjny rząd Kenii, w którego tworzeniu odbywał kluczową rolę, do szybkiego podjęcia działań zmierzających do implementacji reform i stawienia czoła powszechnej korupcji.

„Kenia jest na rozdrożu. Czas na działanie jest teraz”, powiedział Annan przy okazji dwudniowej konferencji zwołanej na okoliczność pierwszej rocznicy porozumienia w sprawie podziału władzy, które zostało wynegocjowane pomiędzy dwiema głównymi partiami politycznymi w państwie.


Na przełomie 2007 i 2008 roku, w powyborczych aktach przemocy sterowanych przez podejrzenia sfałszowania wyborów, w których kandydowali Odinga i Kibaki, zostało zabitych około tysiąc trzysta osób. Annan pertraktował układ pomiędzy dwoma przywódcami i zakończył zamieszki, które spowodowały, że 300 tysięcy ludzi zostało zmuszonych do ucieczki z własnych domów.

Kenijczycy początkowo poparli program reform zapowiedziany przez administrację prezydenta Mwai Kibaki i premiera Raila Odinga, jednak obecnie są rozczarowani z powodu szerzącej się korupcji.

Źródła: thestar.com.my, news24.com

do góry