Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Izraelski prokurator generalny oskarża Olmerta

Jerozolima. Izraelski prokurator generalny powiadomił w niedzielę byłego premiera Izraela Ehuda Olmerta, że zamierza postawić go w stan oskarżenia, w związku z podejrzeniem przyjmowania łapówek od żydowsko-amerykańskiego przedsiębiorcy.

Jak powiedział Prokurator Generalny Meni Mazuz, przed podjęciem decyzji o postawieniu Olmerta w stan oskarżenia, będzie miał on ostatnią szansę na podjęcie próby przekonania Prokuratora do zmiany decyzji. Prokurator obecnie rozważa ewentualność postawienia  Olmerta przed sądem w innej sprawie korupcyjnej.     

                                                             
Przeciwko Olmertowi obecnie toczy się pięć dochodzeń korupcyjnych. Najbardziej zadziwiające twierdzenia padły ze strony Morrisa Talansky'ego, przedsiębiorcy z Woodmere, który zeznawał w sądzie w zeszłym roku. Twierdził on, że wręczał Olmertowi koperty wypełnione dziesiątkami tysięcy dolarów, co miało pomóc w finansowaniu luksusowego stylu życia. Premier  zapewniał, że środki te stanowiły zgodne z prawem wsparcie kampanii.


Olmert pełni obowiązki premiera do czasu utworzenia w ciągu kilku kolejnych tygodni nowego rządu, będącego następstwem rozpisanych na 10 lutego br. wyborów do izraelskiego parlamentu.

Źródło: newsday.com

do góry