Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Davos: Nie pozwólmy powiększać się korupcji

Davos. W sobotę, 31 stycznia br. były Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Kofi Annan wystąpił na jednej z konferencji odbywających się podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Wystąpienie byłego Sekretarza Generalnego wpisało się w dominującą podczas tegorocznego Forum tematykę światowego kryzysu gospodarczego. Jak powiedział Kofi Annan, jednym z zagrożeń wynikających z ogarniającego cały świat kryzysu jest korupcja. Gospodarczy impas może jedynie powiększyć skalę tego zjawiska.


Angel Gurria, Sekretarz Generalny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) ostrzegł, że rządy państw oraz środowiska biznesu powinny być szczególnie czujne i uważać na korupcję teraz, w czasach kryzysu gospodarczego. Zasugerował, że istnieje prawdopodobieństwo, że rządy krajów, które za sprawą ogólnoświatowego kryzysu i recesji stały się biedniejsze, będą żądać łapówek za bardziej lukratywne kontrakty.

Zarówno Annan, jak i Gurria przekonywali do międzynarodowych programów, których celem jest walka z korupcją.


Jeden z programów, Inicjatywa Partnerstwa Przeciw Korupcji, skupia 129 największych na świecie firm, które zgodziły się przeprowadzić roczną ocenę ich sposobu postępowania. Z grupy zostały wykluczone te firmy, które nie spełniały przyjętych standardów.

Źródło: www.montereyherald.com

do góry