Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grecki minister skazany na 20 lat więzienia

W najważniejszym procesie pogrążonej w kryzysie Grecji skazano byłego ministera obrony Akisa Tsochatzopoulosa i 16 innych osób, w tym jego żonę i córkę. Dwie osoby zostały uniewinnione.

Wczoraj Tsochatzopoulos usłyszał wyrok 20 lat więzienia. Reszta skazanych otrzymała wyroki  od 6 do 16 lat pozbawienia wolności.

Były minister został aresztowany w kwietniu 2012 roku pod zarzutem prania pieniędzy i oszustw podatkowych. Był to pierwszy przypadek zatrzymania tak wysokiego rangą urzędnika. 

Jeszcze we wrześniu br. jego żona Viki Stamati, zaprzeczała, by wiedziała o łapówkach przyjmowanych przez męża oraz o jego zagranicznych kontach i firmach.

Z kolei były wiceszef zamówień publicznych w ministerstwie, Yiannis Sbokos, zaprzeczył, by posiadał jakąkolwiek wiedzę o dzienniku prowadzonym przez ministra, który był dowodem przyjmowania łapówek przez Sbokosa.

Akis Tsohatzopoulos został usunięty z partii PASOK w 2011 roku po tym, jak posłowie domagali się postawienia go w stan oskarżenia za kontrakt z 2000 roku na łódź podwodną z niemiecką firmą Ferrostaal.


 

 

Źródła:
http://greece.greekreporter.com/2013/08/30/stamati-says-she-is-innocent/
http://news.yahoo.com/greek-ex-minister-found-guilty-corruption-case-075317461.html
http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_wsite1_1_04/03/2013_485694

 

do góry