Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisja Morelanda w Nowym Jorku

Jak informuje „New York Post”, w Nowym Jorku została powołana nowa komisja ds. zwalczania korupcji politycznej, tzw. Komisja Morelanda.

Jej działania będą dotyczyć przede wszystkim ustawodawców. W oparciu o bardzo szerokie kompetencje komisja może na przykład nakazać ustawodawcom, lobbystom, organizacjom not-for-profit i innym agencjom złożenie zeznań. Ma także prawo do wnoszenia rekomendacji co do zmian legislacyjnych.

Znany i ceniony komisarz policji Ray Kelly zostanie specjalnym doradcą komisji. Jego głównym zadaniem będzie wspieranie czynności w zakresie technik operacyjnych. Inne znane osobistości, które zajmą się pracami komisji to gubernator Stanu Nowy Jork Andrew Cuomo oraz Prokurator Generalny Stanu Eric Schneiderman. Ten drugi odegra zasadniczą rolę, mając uprawnienia do ścigania wszelkich przestępstw ujawnionych przez 25-osobową komisję.

Członkowie komisji podkreślają, że celem ich działania nie będzie „polowanie na czarownice”, ale wyeliminowanie korupcji wśród ustawodawców, która jest na zupełnie nieakceptowalnym poziomie. Uczciwi prawodawcy nie mają się czego obawiać.


Źródło:

http://www.nypost.com/p/news/local/kelly_joins_cuomo_corruption_busters_jjKfSsPGLSV2j9d77ZZGTO
 

do góry