Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

USAspending.gov

Ustawa z 2006 roku o Odpowiedzialności i Transparentności Wydatków Federalnych (The Federal Funding Accountability and Transparency Act - FFATA) nałożyła na Biuro ds. Zarządzania i Budżetu Białego Domu obowiązek stworzenia strony internetowej dostępnej dla społeczeństwa bez dodatkowych opłat, na której zebrane będą dostarczane przez agencje rządowe informacje o wszystkich przydzielonych kontraktach federalnych.

Strona wyszczególniać ma m.in:

  • podmiot, który kontrakt otrzymał i jego siedzibę;
  • kwotę kontraktu;
  • rodzaj transakcji i agencji finansującej, etc.

W ten sposób powstała strona USAspending.gov, która zaczęła w pełni funkcjonować w grudniu 2007 roku. Szczegółowe informacje mogą być wyszukiwane wg agencji, głównego odbiorcy środków federalnych i miejsca. Inna metoda wyszukiwania informacji następuje poprzez zakładkę "trendy", które pozwalają na śledzenie wszelkich fluktuacji w czasie.

Użytkownik może zaznaczyć kryteria wyszukiwania informacji o wydatkach federalnych i obserwować trendy w formie graficznej i tabelarycznej.

Podstawowym kryterium jest główny beneficjent lub beneficjenci pośredni, rodzaj środków publicznych (tj: pożyczki, granty, kontrakty, płatności bezpośrednie, ubezpieczenia) oraz rodzaj agencji, rok budżetowy, stan, z którego pochodzi podmiot otrzymujący środki publiczne oraz stan, w którym wykonywane jest dane zlecenie. Wprowadzona w 2010 roku wersja 2.0 pozwala na porównywanie wydatków różnych agencji federalnych z wykorzystaniem interaktywnych tabel, umożliwiających śledzenie trendów wydatkowania publicznych funduszy w każdym stanie i w każdej agencji. Strona pozawala na filtrowanie, analizowanie i dzielenie się zawartością za pomocą innych aplikacji (np. mediów społecznościowych).

Użytkownik może dokonać analizy wybranego kontraktu lub grantu z wykorzystaniem danych wprowadzonych codziennie.

Informacje te mogą być wyświetlane w formacie: CSV, TSV, XML, Atom. Strona jest dostępna pod adresem: http://usaspending.gov/ oraz http://www.transparency.gov/

Źródło:

http://usaspending.gov/

http://govfresh.com/2010/05/usaspending-gov-2-0-gets-its-moneys-worth/

http://www.ed.gov/open/plan/usaspending-gov

 

 

do góry